Hiiumaa

 

 27.–28. juuli 2024

Reisikalender  Ajalugu  /  Meist  /  Kontakt

Juulikuu viimasel nädalavahetusel võtame ette üle-mere-reisi Hiiumaale. Käime ära kuulsaks saanud lavendlipõllul, tutvume R. Tobiase ja A. Kallase majamuuseumidega, külastame Ristna Merekaubamaja, naudime sadamate melu Orjakul ja Kalanas, sööme värsket merelist toitu ja vaatame, kas ehk saame soojast suitsuahjust ka midagi koju kaasa osta.

 

1. päev: Väljasõit kell 8.00 Tallinnast Mere pst Vene kultuurikeskuse juurest, turismibusside seisukohast (buss 155 BSN, aknal Elukirja vimpel). Praam Rohukülast väljub kell 10.00. Esimesena külastame maailma suurimat põhjapoolseimat lavendlitalu Tubala külas. Pea hektarilisel põllul, mis asub Kärdla meteoriidikraatri serval, kivisel ja päikeselisel nõlval, kasvab 20 000 lavendlitaime. Saame nautida õiteilu põllul ja neid ka endale koju kaasa korjata. Suuremõisa lossis avatud restoranis Kapten Malm pakutakse meile lõunat. Siin pidid hästi söönuks saama nii parunist mõisahärra kui ka iga reisisell. Suuremõisas kohtume meie giidi Marju Lippuriga. Koos tutvume R. Tobiase ja A. Kallase majamuuseumidega. Orjakul räägitakse meile sealsest mõisast, sadamast ja külast. Saame soovijatega teha ka väikese loodusmatka laudteel. Kes aga ei soovi lühikõnnile tulla, saavad sel ajal mõnuleda Orjaku sadama kohvikus. Päev jätkub ekskursiooniga juba Kärdlas. Teeme tiiru bussiga ja väikese jalutuskäigu ning külastame Püha Ristija Johannese kirikut. Õhtusöök koos väikese õllega leiab aset Hiiumaa Pruulikoja restoranis. Majutus toimub Kärdlas hotellides Padu ja  Sõnajala 2-kohalistes tubades.

 

2. päev: Hommikusöök. Väljasõit kell 9.30. Väikese peatuse teeme Tahkuna tuletorni juures, kuhu on püstitatud Estonia katastroofis hukkunute mälestusmärk. Kõrgessaares on tekkinud endise siidivabriku territooriumile kultuurikeskus Viscosa. See on Tallinnas toimivale Telliskivi keskusele sarnane paik, kus korraldatakse kontserte ja teatrietendusi. Kalanas on põhjust uudistada uut sadamahoonet ja promenaadi. Ristna merekaubamajas saame näha, millist kaupa on meri kõikidele Hiiumaa randadele välja uhtunud. Ehtsat Hiiumaa toitu saame mekkida Luidjal asuvas trahteris Meite Mõte. Enne praamile minekut väisame Palade küla suitsukoda. Kui meri on kala andnud, siis lubas tubli kalur Taido meile suitsutada lesta, et saaksime seda külakostiks ka koju kaasa osta. Praam Heltermaalt Rohukülla väljub kell 17.30.

 

Tagasi Tallinnas oleme orienteeruvalt kell 20.45.

 

Reisi hind: 229 €

Kõik hinnas (buss, praamipiletid, majutus 2-kohalistes tubades, õhtusöök,  hommikusöök, 2 lõunat, muuseumipiletid, annetus kirikule ja giiditeenus).

 

Reisikorraldaja: Ülle Mikk

Bussikohtade reserveerimine vastavalt tasumisele.

Reisile registreerumiseks helistada numbril 50 39 289. Registreeruda võib ka meili teel: yllemikk@lugejareisid.ee

Hiiumaa

 

27 .–28. juuli 2024

Hiiumaa

 

 27.–28. juuli 2024