Jaapan

 

 30. märts–11. aprill 2024

Reisikalender  Ajalugu  /  Meist  /  Kontakt

Kaugete maade ja merede taga asuv Jaapan oli kunagi muust maailmast isoleeritud paik. Tänane Jaapan on värvikas ja põnev sulam muistsest ja moodsast. See on paik, kus pilvelõhkuja ja karaokebaar kohtub iidse shinto pühamu või budistliku templiga, vaiksed aiad ja teemajad asuvad külg külje kõrval lärmakate restoranide, moekate sisseostukeskuste ja maailma kiireimate rongidega. Kyoto vanadel tänavatel kõnnib aastasadade väärikust endas kandev geisha õpilane maiko kõrvuti homset moodi loovate teismelistega.

 

Jaapanit võib nimetada ka maailma gurmaanide kuningriigiks. Jaapani toit paitab nii silma kui suud, lisaks paneb südame laulma ja hingekellad helisema. Jaapani traditsiooniline toit on kantud ka UNESCO kultuuripärandi nimistusse. Jaapani võõrastemajja (ryokanisse) või ka suurlinna hotelli astudes tervitab meid alati tähelepanu ja kohalike oskus panna külalisi end tundma väga oodatuna ning erilisena. Esimesest kummardusest ja siirast silmadeni jõudvast naeratusest kuni lahkumiseni, mil meile lehvitatakse järele seni kuni silmapiirilt kaome, võlub meid viisakus ja puhtus.

 

Vaatamata hiiglaslikele metropolidele ja suurele rahvaarvule on Jaapan ka loodushuvilistele tõeline unelmate maa: majesteetlike mägede lumised tipud, linnulaulust rõkkavad metsased mäenõlvad, sünged vulkaanikraatrid, mulisevad kuumaveeallikad ja ookeanisse laiali pillutatud Jaapani saarestik annavad Jaapani loodusele oma näo ja eripära.

 

Meie läheme saareriiki kirsside õitsemise aegu. Metsiku kirsi õied puhkevad õitsele vaid korraks. Vaid hetkeks on nende habras ilu saavutanud täiuslikkuse selleks, et juba järgmisel hetkel koos esimese tuulepuhanguga kaduda. Kirsiõis sümboliseerib ilu, kuid samas tuletab meile meelde ka nukrameelset asjade kaduvust ehk jaapani keeli mono-no-aware. Mono-no-aware mõtteviisis peitub osake jaapani kultuuri olemusest.

 

Reisijuht: Kertu Bramanis

 

1. päev: Tallinn – Istanbul

 

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 16.35.

 

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 19.15-22.30 (Turkish Airlines)

 

2. päev: Istanbul – Tokyo

 

Lend TK198 Istanbul-Tokyo 02.20-19.25 (Turkish Airlines)

 

Saabumine Tokyo Haneda lennujaama. Seejärel sõidame Tokyo kesklinna Ginza piirkonda hotelli.

 

Majutus: Tokyo südalinnas Ginzas, The Royal Park Iconic Tokyo Shiodome hotell 4*

 

3. päev: Tokyo. Shinjuku / Harajuku / Asakusa

 

Alustame Tokyo linnaekskursiooni bussiga - sõidame läbi Tokyo põnevamate piirkondade (Ginza, Shinjuku, Shibuya, Harajuku, Roppongi, Asakusa, Akihabara). Ginza oma rahuliku elegantsiga on poodlejate jaoks tõeline paradiis. Siin on palju mõnusaid poekesi, kohvikuid ja restorane. Roppongi ööelu ei peatu hetkekski, siia on kokku kogunenud tõeline rahvaste paabel, mis hingab nagu suur ja võimas organism täiesti omas rütmis. Shibuya tänavad on justkui moelavad noorte trenditeadlike jaoks. Shinjuku meenutab Manhattanit ning on Tokyo kõige äkilisem ja moodsam linnaosa. Siin on palju pilvelõhkujaid, säravaid reklaame ja muidugi metsikult inimesi. Shinjuku rongijaamast käib päevas läbi 3.64 miljonit inimest!

 

Maailma ühe suurima linna mastaapide adumiseks vaatame kõigepealt Tokyo panoraami 202 meetri kõrguselt Tokyo Metropolitan Government Office'i katuselt.

 

Seejärel jalutame Harajuku ja Omotesando tänavatel. Harajukusse kogunevad teismelised väljendama oma isikupära pööraste kostüümidega. Siin jalutavad ringi Lolitad, Aristokraadid, Rockabillid, Haavatud, Nõiad, animafilmide tegelased jne. Kuigi maailmamoes toimuvad muutused tohutu kiirusega, toimuvad need Jaapanis kiiremini kui kusagil mujal. Moekunstnikud üle maailma tulevad Harajukusse inspiratsiooni saama homseks moeks.

 

Lõunasöök - tempura. Algselt portugallastelt pärit toit on saanud jaapanlaste jaoks üheks lemmikumaks traditsioonilisemaks toiduks, milles on ühendatud Jaapani toiduvalmistamise kunsti kõige olulisemad omadused: kasutatakse vaid täiesti värskeid tooraineid, sobib just vastava aastaajaga, serveeritakse kaunilt ja kunstipäraselt. Tulemuseks on Jaapani kokakunsti üks tippsaavutusi: friteeritud mereannid ja juurviljad, mis on kerged ja värske maitsega.

 

Pärastlõunal läheme Asakusa'sse, mis kujunes juba 17. sajandil väga aktiivseks ja rahvarohkeks piirkonnaks tänu Kannonile ehk halastusjumalannale pühendatud Sensoji templile. Tänu palverändurite lahkusele on siin juba sadu aastaid ka aktiivse kauplemisega tegeletud, seetõttu on teil võimalus jalutada sadu meetreid piki käsitöö- ja kaupluste alleesid ning leida siit just see puuduv tükike Jaapanist kodustele kaasavõtmiseks.

 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök

Majutus: Tokyo südalinnas Ginzas,The Royal Park Iconic Tokyo Shiodome hotell 4*

 

4. päev: Tokyo. Kyoto. Fushimi Inari pühamu

 

Hommikul sõidame kiirrongiga Tokyost Kyotosse. Suured kohvrid saadame eraldi.

 

Maailma üheks kauneimaks peetud linn Kyoto on olnud Jaapani pealinn ning keisrikoja asupaik üle tuhande aasta (794-1869). Läbi aastatuhandete on siia ehitatud Jaapani veetlevaimad templid, pühamud, paleed, villad ning aiad. Kuna Kyotos on loendamatu hulk kallisvarasid, sealhulgas 1600 budistlikku templit ja 300 šinto pühamut, siis öeldakse, et kõikide aaretega tutvumiseks kulub vähemalt 50 aastat. Kyoto lummusi saab paremini avastada, jalutades ahtakesil munakivi sillutistega tänavatel või hoolikalt kujundatud aedades, luues endale aega ja ruumi Jaapani kultuurilise varakambri aarete sisse ahmimiseks. Kyoto muudab võluvaks tema iidsete - habraste puidust ja paberist -, ning moodsate - klaasist ja terasest - ehitiste läbipõimumine.

 

Külastame  Fushimi Inari pühamut. Fushimi Inari pühamu tuhanded kinaverpunased torii väravad on võluvalt sobitatud püha Inari mäenõlva metsiku maastikuga. Väravatest moodustavad pikad alleed, mida mööda on lihtsalt tore kulgeda. Kyoto Inari pühamu on üks tuhandest pühamust, mis on pühendatud Inarile ehk šinto riisi jumalale.

 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök

Majutus: Kyoto Royal Park Sanjo hotell 4*

 

5. päev: Kyoto. Ryoan-ji kiviaed / Kuldne tempel / Tokugawade šogunipalee / Hõbedane tempel

 

Pärast hommikusööki algab päev Kyoto põhjaosas, et seal külastada armast ning mõtisklevat Ryoan-ji templit ning kiviaeda. Kunagine aristokraatlik villa on sirgunud zen-templiks. Kui Kyotot laastanud 14.-16. sajandi kodusõjad hävitasid suure osa lopsakast templiaiast ja templi enese, siis kuulus abstraktne kiviaed on ajaloo keerdkäikudes püsinud muutmatuna 500 aastat. Pisikeses, müüriga ümbritsetud kuivas maastikuaias on 15 kivi paigutatud viie grupina hoolikalt riisutud valgele kruusale. Sõltumata vaatenurgast näeb samal ajal vaid 14 kivi 15-st. Öeldakse, et alles pärast sügavast zen-meditatsioonist saadud virgumist võib nähtamatu kivi vaimusilmale nähtavaks saada. Kiviaeda on tõlgendatud väga erinevalt aga zen-mõtteviis pigem julgustab igal ühel oma tõeni jõudmist. Templi verandal meditatsioonis kiviaia mõistatuse üle vaagides unuvad aeg ja ruum. Ilmselt ei jõua me hetkega vastuseni, aga võib olla selles peitubki mõistatuse võti.

 

Edasi suundume Kinkaku-ji (tuntud ka kui Kuldne tempel) juurde. Kuldne tempel hõljub häirimatult justkui lootoslill kauni Kyokochi tiigi kohal. Hoone peegeldus tiigil on hingemattev vaatamisväärsus isegi neile, kes on seal sagedased külalised. Suurustleva Kuldse paviljoni rajaja šogun Ashikaga Yoshimitsu (1358-1408) palus maise elu lõpus enda hinge lunastamiseks muuta oma villa zen-budistlikuks templiks. Kyoto enim jäädvustatud paik on püsinud jaapanlaste hiilgeaegade võrdkujuna ning mõjukaima turismimagnetina üle 500 aasta. Kahjuks üks õnnetu meeltesegaduses munk hävitas templi süütamise läbi 1950. aastal. Hoone ehitati uuesti üles paar aastat hiljem originaali täpse koopiana, milleks kasutati muuhulgas 100 000 22-kraadist kullalehte. Jalutuskäik templi lopsakates aedades võimaldab kogeda templi majesteetlikku säravat ilu erinevatest vaatenurkadest. Ümbritsevad mäed laenavad oma suursugust ilu aiale, muutes selle hoomamatult avaraks.

 

Seejärel külastame Tokugawa šogunitele kuulunud Nijo paleed, mis on rajatud 1603. aastal šoguni võimu ja prestiiži ning samas keisri võimu hinguselemineku näitamiseks. Originaalina on säilinud hämmastava arhitektuuriga palee ning ümbritsev imeline Ninomaru maastikuaed oma tiigikeste ja kividega. Hiiglaslik, 3300-ruutmeetrise põrandapinnaga palee on ehitatud küpressist, kaetud kaunite kuldleht- ning puidunikerdus ornamentikaga ning seinu kaunistavad Kano koolkonna maalingud. Viiest erinevast osast koosnev palee oli šoguni töökontoriks ja eluasemeks tema külaskäikudel Kyotosse šoguni pealinnast Edost. Laulvatel "ööbikupõrandatel" kõndides saame aimu šoguni rikkusest, mõjuvõimust ja ka eraelust.

 

Lõunasöök - sukiyaki - soja kastme, sake, mirini ja suhkruga maitsestatud jaapanipärane hot-pot, kus küpsetatakse imeõhukeseks viilutatud liha, tofut ja juurvilju. Lauapeal olevas potis koos küpsetamine on nii hinge ja keha soojendav kogemus.

 

Päev jätkub Kyotos  Ginkaku-ji, ehk Hõbedase templi külastusega. Kyoto Idamägedes asuv Hõbetempel ehk Ginkakuji on loodusega justkui üheks kasvanud. Paviljon on ehitatud 15. sajandil šogun Ashikaga Yoshimasa poolt osana suuremast villast ning ühendab Hiina ja tol ajal arenenud Jaapani Muromachi arhitektuurielemente. Paviljoni ja seda ümbritseva jalutusaia rajaja vanaisa oli kord ehitanud Kyoto Kuldtempli. Kui Kuldtempel on kaetud kuldlehtedega, siis Hõbetemplit oli algselt plaanitud katta hõbedaga. Uhkeldavat plaani ei teostatud kunagi. Sellest rajatisest sai tagasihoidlik puidust tempel, mis on jaapanipärase vaoshoituse ja stiilipuhtuse etaloniks. Mööda pehmet rohetavat aeda jalutades on silmaga hoomatav vaid piiratud arv vorme – strateegiliselt paigutatud kivid, väikesed kivist sillad, liivakünkad (Kogetsudai ehk kuuvaateplatvorm), Hõbetempel ise, samblad, teravaservalised mustrid riisutud valgel liival – vormid reastuvad ümber vastavalt sellele, mis punktist neid vaadelda. Pärast templi külastust jalutame filosoofi jalgrajal. Kirsisõite õitsemise ajal on see lihtne kivist rajakene kanali kaldal saanud paljude lemmikuks, kus hetke kauniduse, elu kaduvuse ja taassünni üle mõtiskleda.

 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök

Majutus: Kyoto Royal Park Sanjo hotell 4*

 

6. päev: Kyoto. Kiyomizu tempel / Geišade kvartal Gion / Maiko hana no seki kohtumine geiša õpilase maikoga / Arashiyama / kuumaveeallikad

 

Pärast hommikusööki külastame Kyoto idaosa mäenõlval Kiyomizu templit, mis tundub kuuluvat kõigile. Üle tuhande aasta paljude palverändurite sihtkohana tuntud tempel on saanud oma nime kohaliku allika järgi. Templi nimi eesti keeles võiks kõlada kui „Puhta vee tempel“. Väidetavalt on templi allikaveel maagiline jõud, mis teeb meid terveks, rikkaks ja targaks. Ilma ühegi naelata ehitatud kõrgelt templiverandalt avaneb suurepärane vaade kogu Kyotole. Templi piirkond on kuulus ka keraamika poolest, mida on võimalik imetleda sadades väikepoodides.

 

Seejärel jalutame Gioni kvartalis, mis on Kyoto üks peamisi geišade piirkondi. Jalutades mööda prillikivina läikima löödud tänavakesi, imetledes lilleõite ja pajupuude maailma ajaloolisi linnamajakesi ja hubaseid teetubasid, tunnetame, kuidas meie asisesse maailma tuuakse poeesia ja salapära võlu.

 

Lõunasöök – Japanese set. Traditsiooniline jaapanipärane lõunasöök, mis on erinevate komponentide vahelist tasakaalu tunnetades ning looduserütme austades kokku pandud. Natuke õhust, natuke veest, natuke maast!

 

Gioni kvartalis on plaanis kohtumine geiša õpilase maikoga. Teismeealised valgeks võõbatud nägude ja kaunitesse kimonotesse riietatud maikod näivad haprad, ent neil on väga sitke sisu. Maikod on pühendanud oma elu Jaapani traditsiooniliste kunstide õppimisele. Praktiliselt ilma ühegi puhkepäevata nädalas tõusevad nad igal hommikul varakult selleks, et minna geišade kooli harjutama traditsioonilist tantsu, laulu, pillimängu, teekunsti, kalligraafiat, lilleseadet või luulekunsti. Pisikeses hubases teemajas pakub maiko meile ehtsat jaapani rohelist teed kõikidele teekunsti tavadele vastavalt. Kuuleme maiko käest nende elust, saame esitada küsimusi ning nautida traditsioonilise tantsu esitlust. See on ainulaadne võimalus heita pilk geišade ja maikode suletud maailma, kus saame imetleda maiko elegantsi, ilu, väärikust ning täiuseni lihvitud tantsu ja muusikat. Kohtumine lõppeb võimalusega teha pilti.

 

Õhtupoolikul jalutame Kyoto lääneosas Aarashiyama piirkonnas, mis on täis mõnusaid kohvikuid poekesi, templeid ja pühamuid. Arashiyama müstilisemaks paigaks on siiski bambussalu. Arashiyama tähendab otsetõlkes "Tormi mägi". Arashiyama mäetipus asuvasse Kameyama parki on ennast sisse seadnud toimekas jaapani makaakide kari.

 

Majutus Jaapanipärases hotellis - ryokanis. Täna õhtul on meil hea võimalus nautida kuulsat Jaapani onsen'it - looduslikus kuumaveeallikas olevat basseini. Pärast hoolikat, peaaegu rituaalset, puhtaks küürimist saame liguneda kuumas allikavees, lastes kõikidel muredel ja toimetustel õhku aurustada. Mineraalirikkale allikaveele omistatakse imekspandavaid tervistavaid toimeid. Maailmas pole häda, mida kuumaveeallikaga ravida ei saaks.

 

Jaapani traditsiooniline õhtusöök. Jaapani traditsiooniline söögikunst on kantud UNESCO kultuuripärandi nimistusse. Jaapanlased teadvustavad, et inimelu koorub alati lahti looduse laiemas kontekstis. Ka toidukunstis tunnetatav ilu - ning maitsemeel - tuleneb alistumisest looduserütmidele ning aastaaegade vaheldumisest rõõmu tundmisele. Jaapani sööki süüakse kaks korda - kõigepealt silmadega, siis suuga. Omaette vaatamisväärsuseks on väga eripalgelised lauanõud. Mitmekäigulise toidukorra lõpetab kõige püham roog - riis!

 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök

Majutus: Kyoto Arashiyama Onsen Kadensho 4*

 

7. päev: Kyoto. Himeji. Hiroshima. Himeji kindlusloss / Hiroshima Rahu mälestuspark ja muuseum

 

Hommikul sõidame rongiga Himejisse külastamaks Jaapani üht kõige võimsamat kindluslossi, mis on 17. sajandist säilinud tänaseni oma ehedas algupäras. Himeji kindlus on väga kuulus sakura imetlemise paik. Just aprilli alguses puhkevad 1000 kirsipuud õide taustaks valgeks haigruks kutsutav Himeji kindlus. Kindluse valgeks krohvitud seinad sirutuvad mõlemale poole peatorni justkui lendu tõusev lind. Graatsiline militaarehitis on kauneim ja suurim samuraikindlus kogu Jaapanis. Kuigi tänapäeval saame kindluses ringi liikumiseks kätte kaardid, eksivad külastajad siin tihti ära, sest kindlusekäikude keerukas labürint on tõeline meistriteos, mida peetakse ka UNESCO maailmapärandi vääriliseks. 83 ehitisest koosnev Himeji-jo kaitsesüsteemid ja tõrjevahendid pärinevad shogunaadi algusest. See on puitehitiste meistriteos. Kompleksi kese on Tenshu-gun, mis koosneb kesksest lossitornist ja kolmest sellega ühendatud väiksemast tornist. Seda ümbritseb valvetornide, värvate ja kattekihiga pinnasvallide süsteem. Madalal künkal paiknev loss paistab kõikjalt linnast.

 

Hiroshima on Ota-gawa jõedelta kallastel laiuv iidne kindluslinn. Tõlkes tähendabki Hiroshima "lai saar". Tänapäevane 1,2 miljoni elanikuga Hiroshima oma suutnud säilitada moodsa ja iidse elegantse koosluse. Samas varitseb siin normaalse igapäeva elu varjus alati teadmine, mis juhtus siin 1945. aasta 6. augusti päikselisel hommikul. Hiroshimalased valdavad aga, vaatama raskele ajaloo taagale, rahus ning harmoonias elamise kunsti. Rahu linnana tuntud Hiroshimas saame käia Rahu Mälestuspargis, kus näeme aatompommi kuplit, rahutuld, rahukella, Laste Rahu monumenti, fööniksi puid. Tuumapommi ohvritele pühendatud kenotaafi lause ütleb: "Las kõik hinged siin puhaku rahus, sest meie ei korda kurja". Külastame muljetavaldavat Rahu Mälestusmuuseumi, kus kujutatakse fotode, video ja ohvrite kogemuste kaudu pommiplahvatuse tagajärgi.

 

Õhtusöök on meil täna kuulus Hiroshima okonomiyaki (soolane pannkook, kus täidiseks on näiteks kapsas, liha või mereannid, nuudlid jm.).

 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök

Majutus: Hiroshima Granvia hotell  4*

 

8. päev: Hiroshima. Miyajima saar / Itsukushima Šinto pühamu / Daishoini tempel

 

Hommikul suundume kohaliku rongiga Miyajimaguchi sadamasse, kust läheme edasi laevaga (10 min) Miyajima saarele. Miyajima saar on UNESCO maailmakultuuripärandi nimistusse kantud. Seda saart peetakse üheks kolmest Jaapani kõige kaunimaks paigaks. Saar on täis tipitud šinto pühamuid ja budistlikke templeid. Juba iidsetest aegadest saadik on saar olnud pühendatud jumalatele. Tänapäevalgi ei ole Miyajima saarel sobilik inimestel ei ilmale tulla ega ka siit ilmast lahkuda.

 

Tutvume Miyajima saare ja seal asuva Itsukushima šinto pühamuga. Esialgne pühamu rajati siia saarele ilmselt juba 6. sajandil. Tänane vee kohal hõljuv punastele sammastele toetuv pühamu on pärit 12. sajandist. Pühamu pikendusena veest välja kasvav punane torii (värav) on saanud Hiroshima prefektuuri sümboliks. Ebamaise kaunitarina mõjuva pühamu unikaalne konstruktsioon oli Jaapani 12. sajandi müütilise kangelase Taira no Kiyomori visioon. Pühamu harmooniliselt asetsevad ehitised ning 300 meetri pikkused käigud on 12. sajandi tehniliste oskuste ja ilumeele kaunis näide. Miyajima majesteetlikud mäed ja pühamu kinaverpunane värv on looduse ja inimese fantaasiameele täiuslik kombinatsioon.

 

Seejärel on meil teetseremoonia Daishoini templis. Daisho-in tempel on üks kõige olulisem Shingon budismi tempel kogu Jaapani lääneosas. Pühal Miseni mäenõlval paikneva templi väravas seistes tunnetame rahu ning pikkadest templi treppidest üles astudes saame keerutada metallist võrudele graveeritud suutraid puhastades nii oma vaimu ja meeled. Templis on külastajatele imetlemiseks erinevad hooned, kujud ja mitmed religioossed esemed. Näiteks Kannon-do Hall, Maniden Hall, templit külastanud Tiibeti munkade poolt valmistatud liivamandala, 88 ikooniga koobas ja palju muud. Loomulikult on siin templis ka oma armas ja hubane teemaja.

 

Majutus Jaapanipärases hotellis ryokanis Täna õhtul on meil jälle võimalus nautida erinevaid kuumaveeallikatega basseine (onsen) ja Jaapani traditsioonilist õhtusööki.

 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök

Majutus: Miyajima Makoto hotell koos kuumaveallikatega

 

9. päev: Miyajima / Hiroshima / Tokyo

 

Hommikul alustame päeva ergastavate kümblustega kuumaveeallikates. Seejärel suundume praamiga tagasi Miyajima-guchisse ja seejärel bussiga Hiroshimasse.

 

Hiroshimas külastame Mazda autotehast. Jaapanlaste töökultuuri  parimaks näiteks on kindlasti Jaapani autotööstus. Mazda autotehases jälgime laitmatult funktsioneerivat töökorraldust montaažiliinil ja muuseumis saame vaadata  ajaloolisi ning tuleviku Mazda mudeleid.

 

Hiroshimas asume kiirrongile (shinkansen) ja sõidame Tokyosse.

 

Toidukorrad: hommikusöök

Majutus: Tokyo südalinnas Ginzas, The Royal Park Iconic Tokyo Shiodome hotell 4*

 

10. päev: Tokyo. Tsukiji / Akihabara / Shinjuku / Shibuya

 

Seejärel läheme Tsukiji kalaturule. Tsukiji pöörase tempoga kitsastel alleedel käib vilgas kauplemine. Siin on üle 300 müügileti, poekese ja sushibaari, kus saab proovida värskelt lõigatud sashimit, sushit, mereande, kuivatatud mererohtu, osta kalanuge ja köögitarvikuid. Turg rajati Tokyo lahe äärsele merelt võidetud soisele alale juba 18. sajandil. 2019. aastani peeti Tsukiji siseturul vara hommikuti maailma kuulsaid tuunikala oksjoneid. Siseturg koos kalaoksjonitega kolis moodsa aja vaimus Toyosu piirkonda uuele turule, aga Tsukiji traditsioonilisel välisturul on tänaseni säilinud mõnus Edo ajastu kauplemise hõng. Siin saame koos Tokyo kohalikega nautida kõige traditsioonilisemat Jaapani kööki, värskeimat sushit ja viia end kurssi uusimate kulinaarsete trendidega.

 

Akihabara linnaosa on Jaapani teaduse ja tehnoloogia potentsiaali sümboliks ja alati valmis uueks homseks. Linnaosa elektroonikapoodides saab katsetada uusimaid elektroonilisi vidinaid ning imestada inimmõistuse fantaasiarohkuse üle. Akihabaras külastame Maid caffe'd. Maid caffe on saanud Jaapani tänapäeva kultuuri ikooniks. Kohviku teenindav personal on kehastunud endisaegseteks teenijannadeks, toatüdrukuteks või ülemteenriteks ning pakuvad külastajatele erilist viisakust koos magustoiduga.

 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök

Majutus: Tokyo südalinnas Ginzas, The Royal Park Iconic Tokyo Shiodome hotell 4*

 

11. päev: Tokyo / Tokyo – Istanbul

 

Vaba päev Tokyos. Võimalus külastada arvukaid näitusi, muuseume, parke või põnevaid linnaosasid omal valikul ja reisijuhi soovitusel.

 

Hilisõhtul siirdume Tokyo Haneda lennuväljale ja valmistume koju lendama.

 

Lend TK199 Tokyo-Istanbul 21.55-05.15+1 (Turkish Airlines)

 

Toidukorrad: hommikusöök

 

12. päev: Istanbul – Tallinn

 

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 08.15-11.40 (Turkish Airlines)

 

Reisi hind: 4985 €

 

Paketis sisaldub:

lennupiletid Tallinn-Istanbul-Tokyo; Tokyo-Istanbul-Tallinn (economy class),

majutus 4* hotellides,

majutus jaapanipärases hotellis (ryokan) koos traditsioonilise õhtusöögiga,

hommikusöögid,

programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid,

eestikeelsed ekskursioonid,

kõik programmiga seotud sissepääsud,

transport igal päeval vastavalt programmile,

eestikeelne reisijuht.

 

Programmiga seonduvaid lisakulutusi reisil ei ole.

 

Lisatasu eest:

majutus üheses hotellitoas 850 eurot,

reisikindlustus.

 

Reisiprogramm:

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

 

Enamik Jaapani kultuurireisi tegevustest nõuab kergemat või mõõdukat pingutust. Paljude ekskursioonide ajal kõnnime 1-8 kilomeetrit ebatasase pinnasega teid mööda, mis võivad olla kivised või libedad, samuti liigume mööda treppe. Jaapani reisi ajal olge valmis ka selleks, et templites, pühamutes ja teisteski paikades tuleb jalanõud jalast võtta. Päevased keskmised temperatuurid on +10 ja +25 vahel ning kõrgemal mägedes on tavaliselt ka jahedam. Jaapanis sajab tihti ning seetõttu peaksime olema valmis igasuguseks ilmaks.

 

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 20.05.2023):

Eesti kodanikud saavad Jaapanisse reisida viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul, pass peab kehtima kogu reisi vältel.

 

Jaapanisse saavad siseneda nii Covid-19 vastu vaktsineeritud kui vaktsineerimata reisijad. Alates 29. aprillist 2023 pole enam riiki sisenemisel vaja esitada vaktsineerimis- või testimistõendit.

Kõigil reisijatel on soovituslik enne reisi algust end registreerida ametlikul Visit Japan Web lehel — juhendi saadab Albion.

 

Kõigil reisijatel peab olema reisikindlustus, mis katab ka Covid-19 juhtumid.

 

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

 

Reisikindlustus:

Albion teeb koostööd Salvaga.

 

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

 

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

 

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustustuse%20teabedokument.pdf

https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/reisikindlustuse_tingimused_rkt-20_03.pdf

 

Reisikorraldaja: Albion Reisid OÜ

Argo Schneider

Telefon: 5645 5850

E-post: albion@albion.ee

 

Info ja registreerimine:

Ülle Mikk

Telefon: 50 39 289

E-post yllemikk@lugejareisid.ee

Jaapan

 

 30. märts–11. aprill 2024

Jaapan

 

 30. märts–11. aprill 2024