Madalmaad

 

 19.–23. september 2024

Reisikalender  Ajalugu  /  Meist  /  Kontakt

AMSTERDAM – ALKMAAR – ZAANSE-SCHANS – DELFT  – MADURODAM – ROTTERDAM – BRÜGGE –  BRÜSSEL

 

1. päev: Kohtumine Tallinna lennujaamas kl 05.50. Otselend Tallinn-Amsterdam kl 07.50-09.20.  (NB! Kohalikud ajad. Lennuajad võivad muutuda. Palun kontrollige neid paar päeva enne lendu!). Sõit Alkmaari. 17 sajandist pärit kesklinna hooned vanade fassaadidega, vana kindlus, mis muudetud aiaks. Miniatuursed majakesed, pisikesed kanalid ja  sillad See ajalooline linnake on tuntud tänu oma juustudele. Külastame Zaanse-Schansi vabaõhumuuseumi – 17 sajandile iseloomulik tuulikute küla. Puukingatöökojas näeme kuidas valmivad kuulsad hollandi puukingad. Külastame juustufarmi. Sealses perefarmis näeme, kuidas valmistatakse ehtsat hollandi juustu, degusteerime ja ostame seda ka kaasa. Majutus järgnevad 2 ööd Amsterdami lähedal ***hotellis (2-sed toad). Soovijatel õhtusöök hotellis (lisatasu eest, ettetellimisel).

 

2. päev: Hommikusöök. Tutvus Hollandi pealinna Amsterdamiga - linnaga kanalitel. Pealinnaga ei seondu mitte ainult tulbid ja tuulikud, vaid see tähendab ka Rembrandti, van Goghi, kaisid, paate, kanaleid, kõrtse. Siin leiab palju kaunite fassaadidega rikaste kaupmeeste häärbereid. Omapärase atmosfääriga linn, kus maailmakuulsad kunstimuuseumid vahelduvad kontrastiderikaste kaubandustänavatega. Linnaekskursioon. Linna võlu ja šarm on tema kanalid, kutsutakse ju Amsterdami Põhjamaade Veneetsiaks. Külastame Heinekeni õlletehast. Tutvume selle ajalooga ja õllevalmistamisega ning maitsema ka kuulsat õlut. Hiline lõunasöök (lisatasu eest, ettetellimisel). Laevasõit Amsterdami kanalitel.

 

3. päev: Hommikusöök. Sõit Madurodami - “Mini Hollandisse”, kus uskumatult lühikese ajaga saab suurepärase ülevaate kogu Hollandist. Päkapikuriigi mõõtu miniatuurses Hollandis tunneb end hiiglasena nii laps kui täiskasvanu. See on tulpide- ja puukingariigi üks põnevamaid perekeskseid vaba aja paiku. Mini-Hollandis on tõeline elu – tuuleveskid pöörlevad, tillukesed laevad kulgevad kanalites, lennukid liiguvad stardirajal, rongid sõidavad jaamast jaama. Madurodami juures saab ka lõunat süüa. Sõit Delfti, linna, mis on üle maailma tuntud tänu sinivalgele keraamikale. Oma puudega ääristatud kanalite, kuulsate ehitiste ja muuseumidega on Delft üks Madalmaade võluvamaid linnu. Armas vanalinn Uue Kirikuga, kuhu on maetud Hollandi kuningliku perekonna liikmed. Soovi korral saab seda külastada ja tõusta ka torni, et imetleda vaadet linnale. Suveniiripoed kuulsa sinivalge portselaniga, samavärviliste mustrites küünaldega ning puukingadega. Sõit Rotterdami, mis asub strateegiliselt tähtsas kohas, kus Rijn (Rein) suubub Põhjamerre. Linna eripäraks on modernne arhitektuur ja muljetavaldav laevaliiklus. Rotterdam on Madalmaade suuruselt teine linn ja seda võib julgesti nimetada tõeliseks Euroopa metropoliks. Nii Hollandis kui ka välismaal on Rotterdam tuntud oivalise arhitektuuri poolest, tänu arvukatele uuenduslikele arhitektuurilahendustele. Vana sadamapiirkond Oudehaven langes II MS õhurünnaku ohvriks. See on üles ehitatud julges ja avangardistlikus stiilis. Sõit Belgiasse. Öömaja Antwerpweni lähedal Tulip Inn hotellis (2-sed toad). Soovijatele õhtusöök hotellis (lisatasu eest, ettetellimisel).

 

4. päev: Hommikusöök. Külastame ühte Euroopa maalilisemat väikelinna Brügget. Linna hüütakse teiseks Veneetsiaks ja see oleks nagu keskajast välja astunud. Linnakese ajalooline keskosa kanti 2000 aastal UNESCO maailmapärandi nimekirja. Läheme läbi Beginhofi. Siinsetes majades elasid 14.saj. alates begiini õed, rooma katoliku kiriku usuõed Madalmaades. Nad elasid küll religioosses ühenduses, kuid ei piiranud end range kloostrielu reeglitega. Palvetasid ja tegelesid heategevusega. Keskaegne Püha Johannese hospidal on üks vanimaid siiani säilinud sedalaadi asutusi Euroopas. See on Brügge vanim hoone. Keskaegne Burgi väljak oli ja on linna administratiivkeskuseks, siin on linna tähtsamad ehitised ja ta moodustab koos oma ilusate hoonetega Euroopa ühe ühtlasema ja harmoonilisema arhitektuuriansambli. Kutsutakse hellitusnimega linna Acropoliseks. Raekoda ehitati 14.saj. lõpus leegitseva gootika stiilis ajal, mil Brügge oli võimsamaid ja rikkamaid läänemaailma linnu. Seega esimene monumentaalne gooti-stiilis raekoda Madalmaades. Võib külastada ka Gooti saali - võimas kullatud kaunistustega puitlagi ja teravakaarelised võlvid kaunite lukukividega. Püha Vere basiilika. Juba keskajast on Mark olnud linna südameks, sest elu Brügges on alati toimunud turuväljaku ümber. Keskaegne kellatorn ja kinnine turg moodustavad mõjuvõimsa tellistest hoonetegrupi, parim näide 13. saj. jõukast tekstiilitööstuslinnast. Paadisõit kanalitel. Õhtul Brüsselisse jõudes majutame hotelli. Seejärel vaatame ühte Euroopa kauneimat keskväljakut - Grand Place’i, mida peabki kindlasti nägema õhtuses tuledesäras. Suurejooneline barokne väljak - eri ajastute ja mitmete põlvkondade meistriteos, ümbritsetud pisikeste tänavate labürindist lugematute restoranide, poekeste ja pubidega. See on jalakäijate ja gurmaanide paradiis, kus kõige muu kõrval pakutakse uskumatus valikus tuhandel viisil töödeldud mereande koos 600 erineva õllemargiga. Õhtusöök mereandidega (lisatasu eest, ettetellimisel). Öömaja kesklinna ***IBIS hotellis (2-sed toad).

 

5. päev: Hommikusöök. Linnaekskursioon bussiga ja jalgsi. Mitmed kuulsad arhitektuuriväärtused- St. Michael'i Katedraal, Kuningapalee, Kohtupalee, Parlamendi-hoone ja muidugi ka Manneken Pis, linna aukodanik. Vaba aeg belgia šokolaadi ostmiseks. Sõit lennujaama. Lend Brüssel-Riia kl 18.55-22.20; Riia-Tallinn kl 23.15-00.05. Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

 

Hind: 999 €

 

Hinna sees:

lennupiletid Tallinn-Amsterdam, Brüssel-Tallinn,

lennujaamamaksud 62 €,

öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),

kohalik tellitud  buss,

giid- grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,

käibemaks.

 

Lisatasu eest:

(tellimine broneeringut tehes ja tasumine enne reisi)

tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus,

Amsterdami kanalisõit 10 €,

Õlletehase külastus 23 €,

õhtusöök esimesel õhtul hotellis(2 käiku) 32.50 €,

lõunasöök teisiel päeval,

õhtusöök 3-ndal õhtul hotellis (2 käiku) 21.50 €,

õhtusöök mereandidega 4-ndal päeval.

 

Kaasa: kuni reisi lõpuni kehtiv ID-kaart või EV pass.

 

Lennul teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal:

(2023. a. andmetel, hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast)

Madurodam 14 €

Delfti Uus Kirik + torn 8 €

Brügge´i kanalisõit 8 €

 

Reisikorraldaja: TENSI-REISID AS

Tel  7 344 207, 7 344 208  Ülikooli 4, Tartu

Tel  6 703 333, 6 703 000  Estonia pst 5a, Tallinn

Tel  4 426 305, 4 426 300  Ringi 10, Pärnu

E-mail: tensi@tensireisid.ee  Kodulehekülg: www.tensireisid.ee

Panga rekvisiidid: TENSI-REISID AS, a/a EE902200221005109167 (Swedbank)

 

Info ja registreerimine:

Ülle Mikk, tel 50 39 289, e-post yllemikk@lugejareisid.ee

Madalmaad

 

 19.–23. september 2024

Madalmaad

 

 19.–23. september 2024