Pärnu

 

 20.–21. aprill 2024

Reisikalender  Ajalugu  /  Meist  /  Kontakt

Kui päike käib juba kõrgemalt ja taevas on täis rändlindude parvi, võtame ette reisi Pärnusse, et vaadata, kuidas Endla Teater on lahti mõtestanud Eduard Vilde 1916. aastal ilmunud romaani "Mäeküla piimamees". Andrus Kivirähk on talle omase huumoriga kirjutanud Vilde loo näidendiks nii, et kõik, mis selles on tõsist, naljakat või mõtlema panevat meie silma ja kõrva ka jõuab. Pühapäeval tutvume Käru alevikuga. Vaatame Käru Muuseumis, milliseid lapsevankreid ja -kärusid on eestlased läbi aegade kasutanud, külastame üht Eesti paremini säilinud puukirikut, teeme sisseoste kodutekstiilide tootja Siksak vabrikupoes ja sööme lõunat Käru kõrtsis. Majutus ja spaamõnud Pärnus on Hestia Hotel Strandis.

 

1. päev: Väljasõit kell 14.00 Tallinnast Mere pst Vene kultuurikeskuse juurest, turismibusside seisukohast (buss 155 BSN), aknal Elukirja vimpel. Pärnus toimub esmalt majutus Hestia Hotel Strandis, kahekohalistes kõigi mugavustega tubades. Kell 16.45 koguneme bussi, et sõita hilisele lõunale meile juba tuttavasse Villa Wesseti restorani. Valusalt koomiline draama "Mäeküla piimamees" algab Endla suures saalis kell 19.00. Kui Tõnu Prillupi naine sureb, saadetakse tallu uueks perenaiseks ja laste kantseldajaks kadunukese noorem õde. Ilus neiu jääb silma ka mõisahärrale. Selle eest, et Tõnu lubab oma naise mõisa mõnusasti aega veetma, saab ta piimamehe koha mõisa meierei juures. Peagi selgub, et ka naine võib miskit tunda, mõelda ja lõpuks ka ise otsustada, mis talle hea või halb võib olla. Andrus Kivirähk tegi täiesti uue Mäeküla piimamehe, mis särab nii teksti, lavastuse kui ka näitleja-meisterlikkuse poolest. Lavastaja on Aare Toika. Näitlejatest teevad kaasa Fatme Helga Leevald, Meelis Rämmeld, Andrus Vaarik, Priit Loog, Ott Raidmets ja Ago Anderson. Vaheajal joome koos klaasikese veini. Buss viib meid tagasi hotelli.

 

2. päev: Hommikusöök. Ujumine ja spaamõnude nautimine. Bussi koguneme kell 11.30, et sõita Kärusse. Esmalt külastame Käru Muuseumi, kus pakutakse vaatamiseks üle 200 lapsevankri ja käru läbi aegade. Saame tutvuda ajalooliste korteritega möödunud sajandi erinevatest aastakümnetest ning näitusega "Naiste õigused ja naiste pesu ühes vankris". Käru kirik on ehitatud 1860. aastal ja on üks paremini säilinud puukirikutest Eestis. Kirikus on August Terkmanni valmistatud orel, mille kauneid helisid meil on võimalik ka kuulata. Meile avab oma poe uksed 1994. aastal asutatud toreda nimega kodutekstiilide tootja Siksak. Suur osa toodangust on valmistatud gobeläänkangast. Soodsa hinnaga on võimalik sealt kaasa osta laudlinu, voodikatteid, voodipesu, tekke ja patju. Lõunat sööme Käru kõrtsis.

 

Tagasi Tallinnas oleme orienteeruvalt kell 19.00.

 

Reisi hind: 223 €

Kõik hinnas (buss, teatripiletid, majutus 2-kohalistes tubades, basseinide ja sauna kasutus, 2 lõunasööki, vein teatris, hommikusöök, muuseumipiletid, annetus kirikule).

 

Reisikorraldaja: Ülle Mikk

Bussikohtade reserveerimine vastavalt tasumisele.

Reisile registreerumiseks helistada numbril 50 39 289. Registreeruda võib ka meili teel: yllemikk@lugejareisid.ee

Pärnu

 

 20.–21. aprill 2024

Pärnu

 

 20.–21. aprill 2024