Saaremaa

 

 10.–11. august 2024

Reisikalender  Ajalugu  /  Meist  /  Kontakt

Lauritsapäev on üks mõnus päev, et sõita üle mere Saaremaale. Heinategu on lõppenud, valmivad aiaviljad ja alustatakse rukkilõikusega. Loodame, et ilm on ilus, õhtud sumedad ja langevad tähed annavad põhjuse unistada ning soovida midagi imelist. Sellel reisil saame tunnetada kõige ehedamat Saaremaad. Siin on meresõitu ja maailmalõpu tunnetust, suveteatrit mõisaõuel, viikingite elu jälgimist ja nende tegevustes osalemist, kadakaid ja saare huumorit. Muidugi ka head sööki ning veemõnusid uuenenud Asa Spa Hotellis.

 

1. päev: Väljasõit kell 11.15 Tallinnast Mere pst Vene kultuurikeskuse juurest, turismibusside seisukohast (bussi aknal Elukirja vimpel). Võtame suuna Virtsu poole, kus kell 13.30 väljub praam Kuivastusse. Esmalt sõidame Asva viikingikülla, et ammutada väge väeringilt, tutvuda viikingite toidu-, tarbe ja ravimtaimedega, kohtuda mänguliselt Saaremaa Vesse, Norra kuningapoeg Olavi ja legendaarse Karupüksiga, vaadata, kuidas 1000 aastat tagasi lõnga tehti ning sokki kooti ja siis süüa seal ka vägevat viikingite kehakinnitust. Edasi sõidame Oti mõisa õuele vaatama Kuressaare Teatri naerutavat suvelavastust "Kahe isanda teener". Truffaldino Bergamo orust on oma arvamust mööda lihtne ja aus teener. Paljudes linnades levib aga kuuldus, et ta olevat õgard ja laiskvorst. Kuidas asi siis tegelikult oli, saamegi oma silmaga vaadata ja õiglase hinnangu anda. Majutus Kuressaares on renoveeritud Asa Spa Hotellis, 2-kohalistes kõigi mugavustega tubades.

 

2. päev: Hommikusöök. Veekeskus on avatud kella 7.00-st. (Saunad on sel ajal veel suletud.) Kell 10.00 koguneme bussi, et sõita esmalt Sõrve poolsaarele. Meiega ühineb sel rännakul meile juba tuttav giid Elle Mäe, kes oskab igas väiksemaski paigas panna ajaloo meie silme ees elama. Sõrve sääres saame külastuskeskuses, mis oli endine tuletorni töötajate elamu, vaadata näitust Sõrve mereajaloost ja kahekümnest olulisemast Eesti tuletornist, jalutada mööda maakitsust või ronida tuletorni tippu. Tunnike sõitu ja Karala külas asuvas Mart Maastiku talus võtavad meid vastu 101 riigikogu liiget. Kes täpsemalt, seda saame kogeda juba koha peal. Et Saaremaal käik ei mööduks kadakateta, teeme väikese peatuse Leedri küla siirupiemandate juures. Ja mida kõike nad on teinud kadakast – saame imetleda kauneid suveniire ning mekkida erinevaid kastmeid, siirupeid, soolasid ja maiustusi. Kõike saab ka koju kaasa osta. Lõunat sõidame sööma Pidula Forelli restorani, kus värske kala jõuab kõige kiiremini tühja kõhuga külalise taldrikule.

 

Praam Kuivastust Virtsu väljub kell 17.35. Tagasi Tallinnas loodame olla orienteeruvalt kell 20.30.

 

Reisi hind: 230 €

Kõik hinnas (buss, praamipiletid, majutus 2-kohalistes tubades, teatripilet, lõunasöök, hommikusöök, veekeskuse külastamine, muuseumipiletid,  giiditeenus, Viikingite küla tegevused koos lõunasöögiga).

 

 

Reisikorraldaja: Ülle Mikk

Bussikohtade reserveerimine vastavalt tasumisele.

Reisile registreerumiseks helistada numbril 50 39 289.

Registreeruda võib ka meili teel: yllemikk@lugejareisid.ee

Saaremaa

 

 10.–11. august 2024

Saaremaa

 

 10.–11. august 2024