Tartu

 

 29.–30. juuni 2024

Reisikalender  Ajalugu  /  Meist  /  Kontakt

Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 ürituste raames pöörame meiegi oma pilgud sel suvel rohkem Lõuna-Eestisse. Ajaloolisest Käsu Hansust tõuke saanud fantaasiarikast suvelavastust "Kuninga käsk" mängib Vanemuise teater Tartu toomkiriku varemetes. Meil on võimalus seda vaatama minna ühtede esimeste hulgas. Lavastaja Tiit Palu sõnul on "Kuninga käsk" Mart Kivastiku lihtne, ilus ja suure südamega kirjutatud näidend, mille lavavormis saab olema palju muusikat ja laule, ägedaid võitlusstseene ning parasjagu ruumi ja värve. Järgmisel päeval külastame Elistvere loomaparki ja tutvume põhjalikult värskelt renoveeritud Põltsamaa lossiga. Majutus on hotellis Dorpat. Lõunat sööme Tartu Püssirohukeldris ning Põltsamaa lossi restos Oberpahlen. Seal degusteerime ka mõningaid veine.

 

1. päev: Väljasõit kell 13.30 Tallinnast Mere pst Vene kultuurikeskuse juurest, turismibusside seisukohast (buss 155 BSN, aknal Elukirja vimpel). Tartus toimub esmalt majutus hotelli Dorpat. Natuke on aega enda sättimiseks, et siis sõita lõunat sööma ajaloolisesse Püssirohukeldrisse. Kell 19.00 algab etendus "Kuninga käsk" Toomkiriku varemetes. See on lugu, mis liigub suure vabadusega mitmes ajastus ja riigis. Kõike seob peategelane, äsja lugema õppinud eestlane Hans, kes on saanud kõrgemalt poolt käsu muuta ajaloo käiku. Ta teeb seda nii hästi kui suudab. Osades teevad kaasa Karol Kuntsel, Lena Barbara Luhse, Kaarel Pogga,Veiko Porkanen jpt. Muusikalises pooles esinevad teiste seas ka Ruslan ja Rute Trochinskyi.

 

2. päev: Hommikusöök. Kell 9.30 koguneme bussi, et sõita Elistvere loomaparki, mis avati juba 1997. Selles ligi 10 ha suuruses loomapargis, mis jääb Vooremaa maastiku-kaitseala territooriumile, tutvume giidi juhendamisel peamiselt Eesti metsades elavate loomadega võimalikult looduslikus keskkonnas. Peale hundi, karu, euroopa piisoni  ja teiste suuremate loomade, saame siseruumides näha ka merisiga, deegut ja tsintsillat. Edasi sõidame Põltsamaale. Põltsamaa ordulinnus rajati Liivi ordu poolt arvatavasti 1272 Põltsamaa jõe kaldale foogtkonna keskuse jaoks. Seda purustati ja taastati korduvalt. Kuid alates teisest maailmasõjast on linnus olnud suuremas osas varemetes. Põltsamaa lossi restaureeriti 2019-2023 ning tööde järel võeti taas kasutusele eelnevalt 80 aastat varemetes seisnud konvendihoone ja lossitorn, korrastati lossihoov ja rajati uus laululava. Giidide abil saame tutvuda nii lossi kui seal oleva muuseumiga. Lõunat sööme lossirestoranis Oberpahlen, kus degusteerime ka erinevaid veine.

 

Tagasi Tallinnas oleme orienteeruvalt kell 19.00.

 

Reisi hind: 229 €

Kõik hinnas (buss, majutus 2-kohalistes tubades, hommikusöök, teatripilet, 2 giidiga ekskursiooni, 2 lõunasööki, veinide degusteerimine).

 

Reisikorraldaja: Ülle Mikk

Bussikohtade reserveerimine vastavalt tasumisele.

Reisile registreerumiseks helistada numbril 50 39 289. Registreeruda võib ka meili teel: yllemikk@lugejareisid.ee

Tartu

 

29 .–30. juuni 2024

Tartu

 

 29.–30. juuni 2024