Valgamaa

 

 20.–21. juuli 2024

Reisikalender  Ajalugu  /  Meist  /  Kontakt

Traditsiooniline reis "Põllumees põline rikas..." on tänavu natuke teistsugune. Laupäeval sõidame esmalt Kanepi vallas asuvasse Alle-Saija Teatritallu, kus meile pakutakse kolmekäigulist talugurmee-õhtusööki ja seejärel vaatame suvelavastust "Pikk tee koju". Järgmisel päeval külastame Valgamaa ettevõtjaid, tutvume Kaagjärve mõisa ning selle juurde loodud rosaariumiga, täiendame talveks meevarusid ning naudime Pühajärvel spaamõnusid.

 

1. päev: Väljasõit kell 13.45 Tallinnast Mere pst Vene kultuurikeskuse juurest, turismibusside seisukohast (buss 155 BSN, aknal Elukirja vimpel). Õhtusöök teatritalus algab kell 17. Mida kõike seal küll võib leida: heeringas ja punapeet, soolane rull sõiraga, rukkikrõbedik põdralihapasteediga, aromaatne kana särtsakate kaaslastega, praesibulaga suitsusink, päevitunud kartulid jne. Sellele järgnev suvelavastus põhineb Oskar Kruusi ajaloolisel romaanil "Aeg atra seada", mis jälgib rahvusliku ärkamise ühe vähemteada juhi, Kanepi kandis elanud ja tegutsenud põllumehe Märt Miti elu ning saatust. Talurahva õiguste kirgliku eestkõnelejana sattus Mitt vene tsaarivõimu ja baltisaksa mõisnike arveteklaarimise tõmbetuultesse, pidi kodutalust põgenema ja taluma tagakiusamist ning ebaõiglust. Ebaõiglust, mis näis liiga ränk. Sest tee koju, kuhu ei või minna, näib alati liialt pikk... Majutus toimub Pühajärve Spa & Puhkekeskuse kahekohalistes mugavustega tubades.

 

2. päev: Hommikusöök. Ujumine ja saunade kasutamine. Kell 9.40 koguneme bussi, et sõita Hellenurme külas asuvasse Vahemetsa tallu. Selle talu rahvas on vahendajaks meie tervise ja Eestimaa looduse vahel. Nad on võtnud eesmärgiks tuua meieni ürgne ja imepärase maitsega kasemahl uue kuues. Kuuleme ja näeme, kuidas toimub mahla varumine nende enda kaasikust, kuidas valmivad karastusjoogid, veinid, glögi, toonik jne. Pukas saame teada, kuidas valmivad kanepi- ja toortatratooted. Saame degusteerida kanepikama, kanepivõid, kanepi näkileiba ja kanepiteed. Lisaks tutvume veel kinoa ja kikerhernestega. Lõunat sööme restoranis Lilli, mis asub kaunis juugendstiilis elumajas Valga ajaloolise linnasüdamiku vahetus läheduses. Järgmisena ootavad meid Pillaroo suguvõsa esindajad, kes on võtnud enda südameasjaks teha korda Kaagjärve rüütlimõis. Saame näha ja kuulda selle mõisa ajaloost, näha fotokogu mõisnik von Grote elust ja tegutsemisest ning nautida rosaariumi ilu. Samas külas asub Mäe-Püssa talu, kelle mesilinnud korjavad mett Lõuna-Eesti aasadelt. Pere, kes alustas 3 taruga, on nende arvu kasvatanud juba 120-le. Seal saame ka talvevarusid täiendada.

 

Tagasi Tallinnas oleme orienteeruvalt kell 21.00.

 

Reisi hind: 229 €

Kõik hinnas (buss, majutus 2-kohalistes tubades, hommikuujumine, hommikusöök, teatripilet, talugurmee-õhtusöök, ekskursioonid taludes, lõunasöök, degusteerimised).

 

Reisikorraldaja: Ülle Mikk

Bussikohtade reserveerimine vastavalt tasumisele.

Reisile registreerumiseks helistada numbril 50 39 289.

Registreeruda võib ka meili teel: yllemikk@lugejareisid.ee

Valgamaa

 

 20.–21. juuli 2024

Valgamaa

 

 20.–21. juuli 2024